Home>>Klimatizácia a chladenie

Klimatizácia a chladenie

V dnešnej dobe si už asi málokto vie predstaviť bývanie bez klimatizácie. Vďaka každoročnému zvyšovaniu vonkajších teplôt, sa klimatizácia stáva na niektorých lokalitách Slovenska priam nutnosťou. Moderná klimatizačná jednotka však nedokáže len chladiť ale aj vykurovať, čo ju predurčuje aj ako alternatívne riešenie pre prechodné ročné obdobia. V prípade potreby zvýšenia teploty teda nemusíte zapínať vykurovací systém ale dokúriť miestnosť klimatizačnou jednotkou. Väčšina moderných klimatizačných jednotiek dokáže vykurovať do vonkajšej teploty -10°C, niektoré aj pod -20°C. Takéto zariadenia sa hodia aj do rekreačných objektov na udržanie minimálnej teploty a po pripojení na internet vám vie pred príchodom vykúriť objekt na požadovanú teplotu.

Vieme vám doporučiť zariadenie ktoré bude vyhovovať vaším potrebám. Dodávame a montujeme zariadenia značiek Daikin, Samsung, LG, IVT, Midea, Sinclair tým vieme obsiahnuť veľkú škálu cenových dostupností a komfortných funkcií.

Klimatizačná jednotka sa skladá z vonkajšej jednotky a jednej alebo viacerých vnútorných jednotiek. Vonkajšie jednotky majú spravidla podobný dizajn a sú pripravené na montáž na konzolu buď volne stojacu alebo závesnú na stenu. Zato vnútorné jednotky sa dizajnom líšia.

Základné rozdelenie je na nástenné, podstropné a kanálové.

Nástennú jednotku snáď pozná každý a ich dizajnom sa pokúšajú výrobcovia zaujať asi najviac. Montuje sa na stenu kde sa dá vybrať z rôznych dizajnov. Podstropná jednotka je zväčša namontovaná tak že pohľadová časť je len mriežka a vyfukovacie dýzy. Ostatné časti sú pred zrakom skryté v medzistrope. Samostatným riešením je kanálová jednotka ktorú nevidno vôbec v miestnosti sú vidno len nasávacie a vyfukovacie otvory. Samostatná jednotka sa pritom nachádza mimo miestnosť teda hluk z ventilátora je najmenší. Potrebuje však rozvody vzduchotechniky. Takáto jednotka vie obhospodáriť aj viac miestností naraz.

S výberom vám samozrejme radi pomôžeme a navrhneme vám riešenie s ktorým budete spokojný.

Klimatizácie