Home>>O firme

O firme

Firma Termafrost s.r.o bola založená Tomášom Teplanom, 16.10.2013 v Banskej Bystrici. Jej zameranie na vykurovaciu, chladiacu a vetraciu technológiu pre rodinné domy a priemysel, bolo podmienené niekoľkoročnou praxou a certifikáciou jej zakladateľa v spomínaných oboroch. V roku 2015 dosiahla certifikáciu pre program zelená domácnostiam čo jej umožňuje montáže tepelných čerpadiel s čerpaním štátnych dotácií.

Na začiatku roku 2016 do firmy vstúpil Michal Caban. Svojimi skúsenosťami v oblasti merania a regulácie umožnil firme aby rozšírila svoje služby aj o návrhy a realizáciu takýchto systémov.

Zameranie firmy

Zameranie firmy je návrh, dodávka, montáž a servis technických zariadení obytných a účelových budov , ktoré zvyšujú štandard života ľudí s prihliadnutím na znižovanie ich prevádzkových nákladov. Ide hlavne o progresívne technológie v oblastiach :

  • tepelné čerpadlá ako zdroj ekologicky čistej a lacnej energie pre vykurovanie budov
  • klimatizácia a vzduchotechnika ako neodmysliteľná súčasť moderných stavieb
  • hygiena a servis technických zariadení ako nevyhnutná starostlivosť na zabezpečenie ich spoľahlivej prevádzky.
  • znižovanie závislosti na centralizovaných dodávkach tepla, pomocou vlastných strojovní vykurovania, chladenia a teplej úžitkovej vody (TUV)
  • zvyšovanie energetickej nezávislosti budov pomocou solárnych kolektorov či už fototermických alebo fotovoltaických.
  • návrhy a realizácia inteligentných riešení merania a regulácie vykurovacích a chladiacich technológií a ich ovládanie na diaľku.
  • návrhy a realizácie automatizácie výrobných procesov a pracovných strojov a ich dispečing, podľa požiadaviek zákazník

Cieľ firmy

Predajom kvalitných zariadení a produktov s vysokými úžitkovými vlastnosťami od renomovaných svetových výrobcov, spolu s našim serióznym a pohotovým prístupom, chceme vykonávať kvalitné služby a servis pre našich zákazníkov. Neustálym sebavzdelávaním a zvyšovaním kvalifikácie plánujeme postupne rozširovať našu spoločnosť o nové služby a produkty. Pre našich zákazníkov budeme prinášať ďalšie inovácie a tým udržovať ich maximálnu spokojnosť a dôveru v moderné technológie, ktoré pomáhajú k udržateľnej energetickej stabilite pre všetkých.

Tešíme sa na serióznu spoluprácu, kolektív Termafrost s.r.o.